10 najczęściej popełnianych błędów przy aranżacji wnętrz

projetowanie-wnetrz-o-czym-pamietac
O czym pamiętać podczas projektowania wnętrz?
5 grudnia 2017
6 cech idealnego biura
6 cech idealnego biura
10 grudnia 2017
10 najczęściej popełnianych błędów przy aranżacji wnętrz

Dekorowanie pomieszczeń to z całą pewnością jedna z przyjemniejszych czynności. Aby taką pozostała, warto trzymać się kilku ustalonych zasad. Dzięki temu unikniesz lub zminimalizujesz stres, który, bądź co bądź, może się pojawić w trakcie realizacji prac.

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas aranżacji wnętrz? Zobacz nasze wskazówki i spraw, aby Twoja praca przy urządzaniu pomieszczeń była wyłącznie czysta przyjemnością.

  • Brak projektu

Start projektu pt. „aranżacja własnego wnętrza” budzi wiele pozytywnych emocji. Jednocześnie, budzi wiele, nie zawsze spójnych ze sobą pomysłów. Rynek jest tak bogaty w rozmaite dekoracje, meble i style, że oglądając przykładowe aranżacje trudno jest zdecydować się na coś konkretnego.

Niezależnie jednak od możliwości, zachowaj dystans i stwórz własny projekt, a następnie postaraj się go konsekwentnie realizować. To znacznie ułatwi pracę nie tylko Tobie, ale również Twoim podwykonawcom i zmniejszy ryzyko, że efekt końcowy nie będzie tym, czego się spodziewałeś.

  • Zamiana kolejności

Kiedy odbierasz klucze do mieszkania lub nowego biura, nie możesz doczekać się, aby zasiąść na wygodnej, nowozakupionej kanapie i oddać się zadowoleniu. Spróbuj się jednak powstrzymać. Jeśli nie przygotowałeś jeszcze podłóg i ścian, wstawianie mebli znacznie utrudni Ci pracę, a wnoszenie ich i wynoszenie nie jest najlepszym pomysłem.

Dlatego, zacznij od pomalowania ścian i wykończenia podłóg.

  • Zbyt mało światła

Wybierając punkty świetlne w pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy są to punkty świetlne stałe czy przenośne, zwróć uwagę na ilość światła naturalnego w pomieszczeniu. bywa, że na bardzo dużą przestrzeń przypada tylko jedno okno, które nie zdoła oświetlić pomieszczenia wystarczająco. Ponadto, gdy zapada zmierzch, należy oświetlić pomieszczenie sztucznym światłem. Zbyt mała liczba punktów lub ich niewłaściwe rozmieszczenie, może spowodować, że pomieszczenie będzie ciemne i niekomfortowe w użytkowaniu.

  • Wygląd nad ergonomię

To jasne, ze aranżując pomieszczenie chcesz, aby wpisywało się w styl, który Ci się podoba. Nie ma w tym nic złego. Warto jednak zastanowić się, czy to, co jest ładne, jest jednocześnie funkcjonalne?

  • Kopiuj-Wklej

Katalogi, w których możemy obejrzeć przykłady zaaranżowanych pomieszczeń, to prawdziwa kopalnia pomysłów. Właśnie – pomysłów. Aranżując własne pomieszczenie, inspiruj się innymi realizacjami, ale jednak staraj się też dostosować je do swoich własnych potrzeb. Jeśli lubisz kanapy w kształcie narożników, nie wstawiaj za wszelką cenę dwuosobowej sofy i fotela tylko dlatego, że właśnie tak było w innym projekcie.

  • Przesyt

Odpowiedni dobór liczby dekoracji, w tym mebli i sprzętów, to prawdziwa sztuka. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem. Zbyt duża liczba mebli zmniejszy przestrzeń i powierzchnię do poruszania się, co może znacznie zmniejszyć funkcjonalność pomieszczenia.

  • Zastawione ściany

Stawianie wszystkich mebli dosuwając je do ściany powoduje, że pomieszczenie sprawia wrażenie skompresowanego, zamkniętego i staje się optycznie mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Jeśli pozwala Ci na to metraż, postaraj się zaaranżować wnętrze tak, aby część ścian była jednak uwolniona od mebli.

  • Modne nie zawsze jest lepsze

Mieszkanie to nie tylko pomieszczenie z ładnie udekorowanym wnętrem. To również wyraz osobowości i charakterów jego mieszkańców. Dekorując mieszkanie zadbaj przede wszystkim o to, żeby wyrażało Ciebie. Nawet, jeżeli ten wyraz nie jest zgodny z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz.

  • Co za dużo to niezdrowo

Być może jesteś fanem małych przedmiotów, które można poustawiać w różnych miejscach, na półeczkach, szafeczkach i blatach? Cóż, gromadzenie bibelotów nawet, jeśli mają dedykowane miejsce w szklanej witrynie, nie jest zupełnie dobrym pomysłem. Takie drobne dekoracje są skupiskiem kurzu, którego usuwanie jest żmudnym zajęciem, a zbyt duża ich ilość sprawia wrażenie, jakby w mieszkaniu był tłok mimo, że nie ma w nim wielu osób.

  • Natura zawsze wygrywa

Sztuczne kwiaty goszczą w domach od lat. Są pozornie łatwe w utrzymaniu, bo wystarczy zetrzeć z nich kurz i wraca im „świeżość”, nie przekwitają, nie trzeba ich podlewać. Jednak sztuczne kwiaty to nie to samo, co prawdziwe. Jeśli nie masz ręki do ogrodnictwa, ale chcesz wprowadzić akcent flory do swojego mieszkania, postaw na rośliny doniczkowe, które nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednymi z takich roślin są np. kaktusy, występują w naprawdę imponującej ilości odmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *