Biuro w kamienicy – jak je urządzić?

VLM_04
Biuro – narzędzie walki o najlepszych
14 czerwca 2018
KonicaMinolta_14
Styl skandynawski w biurze
22 czerwca 2018
Biuro w kamienicy – jak je urządzić

Choć nowoczesne biurowce mają wiele atutów i są najbardziej uniwersalne, zdarza się, że firmy planujące relokację decydują się na wybór alternatywnych lokalizacji. Są branże, które dobrze się czują w zabytkowych kamienicach – odpowiada im ich kameralny charakter, prestiż i wyjątkowy klimat. Specyfika takich budynków i niewielka elastyczność powierzchni sprawia, że ich aranżacja to często duże wyzwanie dla projektantów. Dobry architekt wie jednak, jak wykorzystać atuty takiej przestrzeni jednocześnie minimalizując jej wady

Jak wydobyć piękno wnętrz kamienicy

Podstawowy cel jest taki, aby aranżacja biura w kamienicy podkreślała naturalne piękno obiektu. Warto wykorzystać do maksimum elementy z epoki, takie jak stare parkiety, rzeźbione balustrady, okazałe okiennice czy stare meble. Tak urządzone wnętrza tworzą niepowtarzalny klimat, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku firm z konserwatywnych branż, na przykład prawniczej – kancelarii adwokackich czy notarialnych. Do wnętrz w kamienicach idealnie pasują elementy wykończeniowe z cegły i kamienia. Ceglana ściana dodaje oryginalności i ociepla przestrzeń, a kamień symbolizuje solidność i prestiż.

Aranżacja biura w kamienicy – różne style wnętrz

Biura w kamienicach są również popularne w branżach kreatywnych. W takich przypadkach architekci szukają rozwiązań łączących klasykę z nowoczesnością. Ciekawym pomysłem będzie np. odsłonięta cegła na ścianie i wybór mebli z drewna i metalu, a z kolorów biel i odcienie szarości, połączone z innowacyjnymi materiałami wykończeniowymi.. Drewniane akcenty ocieplą wnętrze, tworząc przyjazne miejsce do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *