Ciepło i naturalność, czyli drewno w aranżacji biura

KonicaMinolta_14
Styl skandynawski w biurze
22 czerwca 2018
VLM_07
Jak zaprojektować biuro, by pracownicy czuli się w nim dobrze?
30 czerwca 2018
Asstra_01

Biuro to miejsce, w którym spędza się wiele godzin dziennie. Warto, aby było nie tylko funkcjonalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb, ale również przyjazne, mające odpowiedni klimat. Co o tym decyduje? Oprócz konstrukcji projektu aranżacji i detali wykończenia kluczowe znaczenie mają wykorzystane materiały. Coraz większą popularnością w aranżacji biur cieszą się elementy naturalne, głównie drewno. Dodaje wystrojowi elegancji, jest uniwersalne, dobrze znosi upływ czasu i dobrze komponuje się zarówno ze stylem klasycznym, jak i nowoczesnym. Doskonale współgra zarówno z naturalnymi materiałami wykończeniowymi (np. kamieniem i metalem), jak i nowoczesnymi elementami aranżacji (np. meblami z tworzyw sztucznych).

Drewniane elementy w biurze

W kancelarii prawnej dobrze będą się prezentowały tradycyjne meble, sugerujące solidność, poufność, wysoką jakość usług i prestiż. W takim wnętrzu sprawdzą się również tradycyjne parkiety i inne elementy, kojarzące się trwałością i niezmiennością. Zdarza się jednak, że nawet konserwatywne branże coraz częściej decydują się na nieco bardziej awangardowe, nowoczesne aranżacje. Ich zaletą jest świeżość i lekkość, która jest istotną wartością wskazującą na innowacyjne podejście do świadczonych usług. Projektanci używają drewna do wystroju ścian, tworzą z nich funkcjonalne zabudowy, które doskonale się sprawdzają na przykład w strefach socjalnych. Jest również wykorzystywane w przestrzeniach recepcji, które są wizytówką firmy – przy projektowaniu tej strefy architekci decydują się na bardziej efektowne konstrukcje, które mają z jednej strony robić wrażenie, z drugiej – tworzyć przyjazną atmosferę, w której klienci i kontrahenci firmy będą czuli się dobrze.

Kolor ma znaczenie

Gra kolorami w doborze drewnianych elementów wykończenia biura ma decydujący wpływ na efekt końcowy. Jasne odcienie rozświetlają wnętrze i tworzą świeży klimat kojarzący się z innowacyjnością,  sprzyjają też aktywnej, kreatywnej pracy. Bardzo dobrze sprawdzają się w open space i przestrzeniach pracy zespołowej. Z kolei ciemne drewno kojarzy się ze powagą, stabilnością, spokojem i prestiżem. Znacznie lepiej pasuje do aranżacji gabinetów, w których prowadzi się negocjacje czy przyjmuje kluczowych kontrahentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *