Co składa się na nadzór nad realizacją inwestycji?

Jak urządzić biuro?
Jak urządzić biuro?
18 grudnia 2017
modern office
Dlaczego warto przeprowadzić analizę funkcjonalności przestrzeni biurowej?
15 stycznia 2018
realizacja

Przygotowanie analizy funkcjonalności powierzchni biurowej oraz projektu aranżacji wnętrz i projektu wykonawczego to działania poprzedzające realizację samej inwestycji.

Realizacja jest etapem równie ważnym jak wszystkie poprzednie, więc i w tym przypadku konieczne jest profesjonalne jego nadzorowanie. Co składa się na nadzór nad realizacja inwestycji?

Weryfikacja założeń projektu i przygotowanie harmonogramu prac

Pierwszym zadaniem osoby nadzorującej prace aranżacyjne jest weryfikacja przygotowanego projektu i przygotowanie szczegółowego harmonogramu prac. Działania te mają dwa cele. Po pierwsze pozwala na maksymalne skrócenie okresu prac. Po drugie sprawia, że poszczególne etapy prac ułożone są w taki sposób, żeby minimalizować konieczność modyfikacji przeprowadzonych już działań i dzięki temu unikać wzrostu kosztów.

Koordynacja przebiegu prac remontowych i udział w odbiorach

Ostatnim etapem nadzoru jest kontrola prawidłowości prowadzonych prac remontowych i aranżacyjnych, sprawdzenie terminów ich wykonywania z przyjętym harmonogramem i przeprowadzenie odbiorów. Profesjonalnie prowadzone działania kontrolne pozwalają mieć pewność, że prace zostały wykonane w sposób rzetelny i zgodny z założeniami. A to przekłada się wprost na minimalizowanie ryzyka występowania problemów w eksploatacji pomieszczeń firmowych.

Negocjacje z właścicielem budynku

W szczególnych przypadkach Project Manager (PM) jest również reprezentantem inwestora w negocjacjach z właścicielem budynku. PM prowadzi negocjacje dotyczące kosztów inwestycji, zakresu zmian i wykorzystywanych materiałów. Jego zadaniem jest uzyskanie zgody właściciela na wykonanie wszystkich zmian założonych w projekcie aranżacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *