Jak urządzić biuro?

Dlaczego warto skorzystać z projektanta wnętrz?
Dlaczego warto skorzystać z projektanta wnętrz?
13 grudnia 2017
realizacja
Co składa się na nadzór nad realizacją inwestycji?
11 stycznia 2018
Jak urządzić biuro?

Urządzenie powierzchni, w której planujemy spędzać sporo czasu, powinno być dobrze przemyślane. Warto też pamiętać, że urządzając powierzchnię biurową powinniśmy kierować się innymi normami, niż urządzając dom czy mieszkanie.

Co wziąć pod uwagę podczas aranżacji biura? Czy komfort, ergonomia, bezpieczeństwo i styl, mogą iść ze sobą w parze?

Urządzanie małego biura

Kiedy masz za zadanie zaaranżowanie pomieszczeń biurowych, musisz uwzględnić również to, jak wiele osób będzie się w nim znajdować. Od tego może zależeć cały szereg kolejnych wyborów.

Wygospodaruj miejsce na odzież wierzchnią

Nie zawsze wystarczy postawienie w pokoju wieszaka. Warto zastanowić się nad choćby niewielką przestrzenią, w której można oczyścić lub zmienić obuwie i zostawić grube kurtki lub płaszcze. Szafa umożliwiająca przechowywanie odzieży wierzchniej nie tylko poprawi estetykę biura i ułatwi zachowanie w nim czystości, ale również poprawi komfort przychodzących na co dzień pracowników lub odwiedzających biuro Klientów.

Przemyśl podłoże ciągów komunikacyjnych

Niezależnie od tego, czy powierzchnia biura jest obszerna, czy niewielka, warto uwzględnić częstotliwość przechadzania się po nim. Jeżeli zależy nam, aby wygląd podłóg był nie tylko łatwy w utrzymywaniu czystości, ale także bezpieczny i jednocześnie estetyczny na długo, powinniśmy wybierać tkaniny z przeznaczeniem specjalnie dla pomieszczeń biurowych. Są one łatwiejsze w czyszczeniu, a jednocześnie trwalsze od zwykłych wykładzin podłogowych, które stosujemy w domu. Bierzmy także pod uwagę, że osoby korzystające z biura raczej nie będą przechadzały się po nim bez obuwia.

Minimalizm górą

Nawet, jeśli jesteś fanem ozdób i bibelotów zastanów się, czy biuro to odpowiednie miejsce na takie dekoracje? Z reguły w pomieszczeniach biurowych gruntowne sprzątanie robione jest rzadziej, niż w domu. Co za tym idzie, regularnie odkurzane są podłogi, przecierane kurze z biurek czy półek oraz zmywane naczynia i opróżniane kosze na śmieci. Dodatkowa konieczność dokładnego czyszczenia ozdobnych elementów może być kłopotliwa. Ciekawą i znacznie wygodniejszą alternatywą będą motywy na ścianach lub obrazy.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

To, co najważniejsze przy urządzaniu powierzchni biurowej, to bezpieczeństwo osób tam przebywających. To jasne, że spędzając więcej czasu w biurze, niż w domu, chcemy mieć przyjemne otoczenie wokół siebie. Jednak zachowanie podstawowych zasad BHP powinno towarzyszyć każdemu, dokonywanemu wyborowi dekoracji biura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *