Jak urządzić funkcjonalny gabinet?

biuro
Projekt biura a efektywność pracy
28 lutego 2018
open space
O czym należy pamiętać w aranżacji biura open space?
8 maja 2018
biuro

Urządzenie biura niesie ze sobą całe mnóstwo wyzwań, którym sprostanie może zaowocować korzyściami dla firmy. Dość wymagającymi pomieszczeniami biurowymi pod kątem aranżacji są e gabinety. Ażeby były w pełni użyteczne, muszą zostać urządzone we właściwy sposób.

Aranżacja gwarancją efektywności

Aby gabinet był komfortowy oraz ułatwiał wykonywanie obowiązków, powinien być zorganizowany według pewnych prawideł. W trakcie urządzania takiego pomieszczenia trzeba mieć na uwadze nie tylko względy estetyczne, lecz także funkcje, jakie ma on pełnić. Powiązane są one głównie z charakterem pracy osoby, która go będzie zajmować.

Podstawowe meble

Podstawą wyposażenia jakiegokolwiek gabinetu jest biurko oraz praktyczny fotel biurowy. To one w głównej mierze odpowiadają za komfort pracy właściciela pokoju. Sprawą priorytetową jest tu należyta wysokość biurka, bo od niej zależy wygoda pisania na klawiaturze oraz posługiwania się myszką, a także wysokość ustawienia monitora. Jeśli natomiast chodzi o fotel, to najlepiej wybrać taki z regulacją wysokości, podłokietnikami oraz profilowanym oparciem. W funkcjonalnym gabinecie znaleźć powinny się również pozostałe meble, takie jak regały na dokumenty, szafki czy zamykane na kluczyk komody. W gabinetach osób, których praca polega na nierzadkich spotkaniach z klientami powinien także znaleźć się kunsztowny stół konferencyjny, optymalnie zrobiony ze stali albo szkła, wspólnie z praktycznymi krzesłami. W przypadku sporych gabinetów można także pozwolić sobie na przeznaczenie jego części na strefę odpoczywania. Sprawdzić się w niej może nieduży barek, albo stolik kawowy i sofa. Mogą one służyć jako miejsce krótkiego relaksu również dla osoby korzystającej z tego pomieszczenia każdego dnia.

Elementy dekoracyjne i oświetlenie

Warto pamiętać również o elementach ozdobnych, które nadadzą pomieszczeniu przytulności. Niezłym pomysłem jest wstawienie kilku doniczek z kwiatami, dodanie pięknego dywanu i interesujących obrazów albo grafik. Istotne jest też, ażeby wystrój wnętrza był spoisty ze stylem całego biura. Nie bez znaczenia pozostaje kolorystyka – nazbyt mocne, rażące kolory mogą bardzo przykuwać uwagę oraz utrudniać skupienie, toteż w gabinecie sprawdzą się wszelakie jasne, stonowane kolory. Gabinet musi być również adekwatnie oświetlony. Najważniejsza jest ciepła barwa światła, przy którym oczy męczą się umiarkowanie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą projektowania wnętrz biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *