O czym nie można zapomnieć podczas projektowania biura?

małe biuro
Jak ponownie zaaranżować biuro o małej powierzchni?
17 lutego 2018
biuro
Projekt biura a efektywność pracy
28 lutego 2018
biuro

Wybierając rozwiązania do swojego biura właściciele firm niekiedy wręcz prześcigają się, stawiając na oryginalność, nowoczesność, ciekawą stylistykę, grę kolorów czy udogodnienia dla pracowników. Tymczasem skupiając się na względach estetycznych i szukając ciekawych propozycji zwiększenia efektywności pracy zespołu, zapominają o podstawowych zasadach, będących podstawą dobrej aranżacji biura.

Oświetlenie

W miarę możliwości należy zadbać o jak największą ilość naturalnego światła w pomieszczeniach biurowych – jest ono najbardziej przyjazne dla ludzkiego oka. Pamiętajmy również, że na oświetleniu nie można oszczędzać, ponieważ ma bardzo duży wpływ na komfort pracy. Główne oświetlenie powinny stanowić świetlówki liniowe, równomiernie rozpraszające światło. Każde biurko należy wyposażyć w małą ruchomą lampkę, która zmniejszy zmęczenie oczu.

Wentylacja i klimatyzacja

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że duszne, ciężkie i gorące powietrze to prawdziwy wróg podczas wykonywania obowiązków. Dlatego, aby zapewnić świeżość w pomieszczeniu należy zadbać o sprawny system wentylacji, klimatyzację, a zimą – sprawne, regulowane ogrzewanie.

Akustyka

Nic nie przeszkadza w pracy tak jak hałas. Panele na podłodze prezentują się elegancko, ale stąpanie po nich  czy przesuwanie krzeseł może roznosić się po całej firmie, dlatego projektanci wnętrz doradzają wykładzinę. O ciszę zadbają również ścianki działowe, podwieszany sufit czy też wydzielenie miejsca na urządzenia biurowe, spotkania grupowe i rozmowy telefoniczne.

To zaledwie kilka z wielu tematów, które mają kluczowe znaczenie w procesie projektowania wystroju biura. Współpraca z profesjonalnymi architektami to gwarancja, że żaden z istotnych aspektów nie zostanie pominięty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *