Projekt biura a efektywność pracy

biuro
O czym nie można zapomnieć podczas projektowania biura?
20 lutego 2018
biuro
Jak urządzić funkcjonalny gabinet?
1 maja 2018
biuro

Dziś pracodawcy dużą wagę przykładają do projektu swoich biur. Czasy, w których każde miejsce pracy wyglądało standardowo, a więc nudno i ponuro już dawno się skończyły – i dobrze, bo przecież odpowiednio dobrana aranżacja przestrzeni może wręcz stymulować do pracy, wspierając kreatywność i wydajność. Dlatego architekci koncentrują się na projektowaniu rozwiązań zapewniających ergonomię i dobre samopoczucie pracownikom, którzy spędzają w biurze wiele godzin dziennie. Firmy w zależności od swojego charakteru decydują się na coraz śmielsze i ciekawsze rozwiązania, przyciągające pracowników. Aby zaprojektować wnętrze zapewniające optymalne warunki pracy, firmy decydują się coraz częściej na współpracę z pracowniami projektowymi. Specjaliści wiedzą, jakie rozwiązania wybrać, by poprawić koncentrację, kreatywność i komunikację pomiędzy pracownikami.

Dostosowanie projektu biura do charakteru pracy firmy

Przestrzeń w firmie powinna sprzyjać przypadkowym spotkaniom i interakcjom, ponieważ podkreśla się, że to właśnie inni ludzie są źródłem inspiracji i potrafią spojrzeć na dane zadanie czy problem z innej perspektywy. Dlatego tak ważne jest, aby nie zamykać przestrzeni i organizować strefy relaksu, w których można spotykać się z pozostałymi pracownikami. Ciasne pomieszczenia nie ułatwiają kreatywnego myślenia. Jednak źle zorganizowany open space może powodować zbyt wiele hałasu, dlatego pracując nad projektem wystroju biura warto podzielić go na konkretne strefy pracy czy działy, a także zadbać o wyciszenie. Istotną funkcję w biurach pełnią kanapy, fotele czy pufy, na których pracownicy nie tylko się relaksują, ale także wykonują obowiązki służbowe, odpoczywając od biurka.

W pogoni za nowoczesnością nie można zapominać o ergonomii – to, co designerskie i ciekawe w swej formie, nie zawsze okaże się wygodne i odpowiednie do pracy. Zamiast poprawiać efektywność, może jedynie przeszkadzać w wykonywaniu obowiązków. Dlatego warto powierzyć aranżację biura doświadczonej pracowni architektonicznej, która będzie wspierać klienta w całym przebiegu procesu i zadba o to, żeby żaden istotny aspekt nie został pominięty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *