Projekt koncepcyjny, czyli pierwszy etap aranżacji wnętrz biura

office
Urządzasz firmę? Skorzystaj z pomocy biura projektowego!
19 maja 2018
CS_02
Aranżacja biura. Zaangażuj specjalistów, oszczędź swój czas i pieniądze
6 czerwca 2018
office

Jak dobrze urządzić biuro ? Ta kwestia porusza i dotyka wielu przedsiębiorców oraz dyrektorów, którzy otrzymali zadanie stworzenie biura. Miejsce, w którym spędzamy dużą część dnia — powinno być ergonomiczne, komfortowe, bezpieczne i miłe dla oka.

Bhp — obowiązkowe elementy planu

Projekt koncepcyjny to bardzo ważny element, który pozwoli na długie i wygodne użytkowanie biura. Rozwiązanie powinno być przemyślane, a co najważniejsze bezpieczne. Dochodzimy tutaj do pierwszego, podstawowego zagadnienia, a więc wymogów prawnych. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale wytyczne BHP określają kilka zasad, które muszą być spełnione, jeśli chcemy otworzyć biuro. Do takich wymogów należy m.in. dostęp do światła dziennego oraz możliwość jego skalowania, możliwość swobodnego opuszczenia biura pracowników w każdej chwili (czyli wyjścia ewakuacyjne), brak dostępu osób postronnych do powierzchni biurowej (konieczność zainstalowania zamków lub innych skutecznych blokad) i zapewnienie świeżego zanieczyszczonego powietrza. Są to oczywiste cechy biura, jednak przepisy w rygorystyczny sposób, ustalają normy i lepiej je sprawdzić już na etapie tworzenia projektu.

Ergonomia

Najlepiej za kolejny cel obrać sobie ergonomiczne rozmieszczenie mebli biurowych. To z nich na co dzień pracownicy korzystają najczęściej. Bieganie po segregatory z jednego końca sali na drugi wydaje się kiepskim rozwiązaniem i musimy pomyśleć o tym już na etapie projektowania. Warto wziąć pod uwagę najdrobniejsze szczegóły, zadbać m.in. o pojemne szafki na nieużywane dokumenty i wygodne biurka.
Plan koncepcyjny w kolejnych krokach może skoncentrować się na bardziej dowolnych elementach, czyli estetycznej stronie biura. Warto tutaj zwrócić się do projektanta wnętrz, który pomoże dobrać kolory i elementy dekoracji, a także ciekawe meble i akcesoria. Biuro oprócz tego, że powinno być bezpieczne i wygodne, pełni ważną funkcję reprezentacyjną. Udana współpraca, wiele umów i kontraktów może zależeć od tego, jak kontrahenci będą nas postrzegać. A eleganckie biuro to jedna z możliwości, aby zabłysnąć przed konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *