Jak przebiega proces przygotowania aranżacji wnętrza?

modern office
Dlaczego warto przeprowadzić analizę funkcjonalności przestrzeni biurowej?
15 stycznia 2018
projektowanie
Projektowanie wnętrza krok po kroku
26 stycznia 2018
projekt wnetrz

Aranżacja wnętrza jest z całą pewnością przepowiednią ciekawego i emocjonującego doświadczenia. Może się jednak okazać, ze to doświadczenie będzie równie ekscytujące, co stresujące, a konsekwencje ewentualnych błędów odczuwać będziemy jeszcze długo po remoncie.

Jak zaaranżować wnętrze mądrze i uniknąć wpadek? Podpowiadamy kilka wskazówek, które warto uwzględnić przygotowując projekt.

Szerokość i długość także mają znaczenie

Poza wysokością, należy także określić powierzchnię użytkową. Nie zawsze duże i przestronne na pierwszy rzut oka pokoje, faktycznie takimi będą. Nie zawsze też metraż pomieszczenia będzie zgadzał się z pierwotnymi projektami od architekta. Dokładnych pomiarów należy dokonać zwłaszcza tam, gdzie pokój nie jest symetryczny, są w nim spady, filary czy dekoracyjne belki.

Przypisanie ról

Każde pomieszczenie ma służyć innym celom – zazwyczaj. Dlatego bardzo ważne, aby przed rozpoczęciem projektowania wystroju, określić funkcje każdego pomieszczenia. Do niektórych dostęp powinien być znacznie bardziej swobodny, niż do innych. To wpłynie na wybór mebli i dodatków.

Określenie stylu

Gdy plan zagospodarowania przestrzeni masz już określony, pora wybrać styl, w którym chcesz urządzić całość lokalu lub poszczególne pomieszczenia. Warto wcześniej zainspirować się przeglądając gotowe aranżacje, przygotowane przez profesjonalistów i zobaczyć je w różnych odsłonach.

Materiały

Gdy wiesz już w jakim stylu chcesz urządzić wnętrze, przyszedł czas na wybór odpowiednich materiałów, mebli i dodatków. To najtrudniejsze zadanie, ponieważ rynek obfituje w rozmaite oferty. Nie tylko łatwo o niskiej jakości produkty, ale przez nadmiar możliwości, łatwo także wpaść w pułapkę przesytu.

Żeby uniknąć zbędnego ryzyka, że dokonasz złych wyborów, zasięgnij porady specjalisty. Na podstawie Twojego wyobrażenia, potrzeb i referencji, przygotuje projekt, zarekomenduje najbardziej właściwe rozwiązania i podpowie gdzie dokonać zakupów, aby Twoje pieniądze były wydane efektywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *