Rośliny w aranżacji wnętrza biura – jakie wybrać?

open space
O czym należy pamiętać w aranżacji biura open space?
8 maja 2018
office
Urządzasz firmę? Skorzystaj z pomocy biura projektowego!
19 maja 2018
kwiaty-w-biurze

Wielu projektantów wnętrz decyduje się na umieszczanie różnorodnych roślin podczas urządzania pomieszczeń biurowych swoich klientów. Rośliny umieszczane w biurze to znakomity pomysł, nie tylko ze względu na aranżację miejsca pracy, jego przyjazny dla oka wygląd, ale również na ich funkcjonalność i korzystne działanie. Dzięki umieszczaniu danych roślin w pomieszczeniu biurowym możemy również poprawić komfort pracy i samopoczucie pracowników wykonujących tam swoją pracę, chociażby poprzez ich właściwości oczyszczania powietrza z substancji toksycznych, których wiele jest w pomieszczeniach biurowych.

Złota zasada roślin biurowych

Przy wyborze roślin podczas aranżacji wnętrza biura wybierać należy takie rośliny, które nie wymagają zbyt dużej opieki, są łatwe w uprawie, a także takie, które nie są bardzo wrażliwe na różne błędy pielęgnacyjne, jak np. zbyt częste, bądź też rzadkie podlewanie. Należy również pamiętać o tym, jak dane rośliny znoszą brak światła, w przypadku, gdy nasze pomieszczenie biurowe nie jest zbyt dobrze oświetlone światłem naturalnym.

Wybierz właściwie

Pośród setek roślin, które mogłyby nadawać się do biura, występuje kilka gatunków, które nadadzą się do niego idealnie. Pierwszym z nich może być Dracena wonna, która bardzo dobrze pochłania takie substancje jak benzen czy też formaldehydy, oczyszczając przy tym powietrze w pomieszczeniu. Kolejną rośliną może być Nefrolepis, który jest niczym innym jak popularną paprotką doniczkową. Doskonale oczyszcza on powietrze, ale również w bardzo dobry sposób je nawilża. Ponadto paprotka doniczkowa pozwala na pozbycie się negatywnych skutków promieniowania wydzielanego przez komputer, gdy tylko postawiona jest w jego pobliżu. Inną, równie dobrze wyglądającą i funkcjonalną rośliną jest Skrzydłokwiat. Ten niewymagający częstego podlewania, ładnie wyglądający kwiat oczyszcza powietrze z substancji toksycznych, które wydzielane są przez wykładziny, meble, czy też plastikowe obudowy sprzętów biurowych, a także pochłania substancje wydzielające się z monitora komputera. Ponadto, jeżeli chcemy aby pomieszczenie biurowe było w odpowiedni sposób dotlenione, zdecydować powinniśmy się na takie rośliny jak Epipremnum, Szeflera, Monstera, Sanseweria, Ficus beniamina oraz Zielistka, bowiem odpowiedzialne są ode za wytwarzanie dużych ilości tlenu, niektóre z nich robią to również w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *